Viskas apie helio balionus

  • Viskas apie helio balionus

    Balionai – tai oro maišeliai tapę beveik kiekvienos šventės akcentu.

    Balionai yra įvairiausių spalvų, formų, taip pat skiriasi savo dydžiais. Populiariausi ir dažniausiai pasirenkami svečių balionai – balionai pripildyti oru. Tačiau nereikia pamiršti, kad balionai gali būti pripildomi heliu, vandeniliu, deguonimi ar diazoto monoksidu.

    Helio balionai yra pildomi helio dujomis ir tampa vis dažnesniu švenčių puošimo akcentu. Patalpų puošimas balionais prasideda nuo balionų pripūtimo helio dujomis. Dujos leidžia balionams pakilti į orą. Pakilę balionai suteikia šventei išskirtinio ir šventiško atspalvio. Jeigu įdomu sužinoti dėl ko balionai pakyla į orą, kokie yra balionų tipai ir norite pasijuokti iš linksmų  faktų apie helio balionus, skaitykite straipsnį toliau.

    Helio naudojimas balionuose

    Helis - bespalvės, beskonės, bekvapės inertinės dujos. Tai pirmasis elementas inertinių dujų grupėje ir antras pagal lengvumą elementas. Helio dujos yra visiškai nekenksmingos žmonėms ir gamtai. Tai netoksiška ir nesprogi medžiaga. Dėl savo saugumo, helis pradėtas naudoti balionuose.

    Atliktas ne vienas eksperimentas, kurio metu išsiaiškinta, kad  paleidus heliu pripildytą balioną jis kyla, kol pasiekia šiek tiek mažesnį nei 10 kilometrų aukštį. Kai balionas pripildomas heliu, jo viduje esančios dujos tampa lengvesnės už orą lauke. Kai dujos yra lengvesnės už orą, jos linkusios pakilti ir išsilaikyti ore. Tačiau balionas pasiekęs 10 kilometrų aukštį sprogsta, nes neatlaiko jame esančių dujų slėgio.

    Puošimo tendencijos helio balionais

    Helio balionų puokštė yra klasikinis ir tradicinis helio balionų naudojimas, kuomet balionai yra pririšami prie virvelės ir iš apačios prispaudžiami sunkiu daiktu. Puokštes galima gaminti iš bet kokio skaičiaus balionų, tačiau jos dažniausiai gaminamos iš 3, 5, 7 arba 9 balionų. Puokščių kaina dažniausiai nustatoma atsižvelgiant į balionų skaičių ir jų dydžius.

    Helio balionų arka sukuriama naudojant monofilamentinį siūlą, panašų į meškerės valą ir balionus surišant ant jo vienodais intervalais. Taip sukuriamas gražus išlenkimo efektas, kuris puikiai tinka dekoruojant vietas balionais.

    Dideli heliu pripildyti balionai – viena iš naujausių balionų dekoravimo madų. Balionai siekia net iki 3 pėdų dydžio ir yra rišami ant juostos arba stiprios virvelės. Kad balionai atrodytų įspūdingiau šventės metu ant jo gali būti užrašyti numeriai arba šventės dalyvio vardas.

    Linksmi faktai apie helio balionus

    Helis yra lengvesnis už orą. Helis yra vienas lengviausių ir mažiausiai tankių cheminių elementų. Jis yra septynis kartus lengvesnis už orą, todėl lengvai pakyla ir išsilaiko ore. Kadangi helis yra lengvesnis už orą, helio balioną natūraliai pakelia jį supantis tankesnis oras.

    Helio dujos pakeičia balsą. Tikriausiai teko matyti ne vieną įrašą arba bandyti patiems įkvėpus helio dujų kalbėti. Balsas nuo helio dujų pasikeičia, tampa aukštesnis. Balso pokyčių pakitimus lemia helio mažas tankumas, palyginus su oru ir tas, kad garsas heliu sklinda maždaug dvigubai greičiau nei oru, kuriuo įkvepiame.

    Helis gali nutekėti iš balionų. Helio molekulės yra ant tiek mažos, kad gali nutekėti iš balionų šventės metu. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl helio balionai ilgainiui išleidžia orą ir nebebūna pakilę aukštai.

    50 kilogramų sveriančiam žmogui pakelti reikia beveik 4000 helio balionų. Helio balionas gali pakelti 14 gramų, neatsižvelgiant į baliono svorį. Taigi, jei norite sužinoti kiek helio balionų reikėtų norint pakelti nuo žemės kokį daiktą, daikto svorį turėsite paversti gramais ir padalinti iš 14.