Vestuvių dovanų gidas: kiek išleisti ir kaip išsirinkti tobulą dovaną

 • Vestuvių dovanų gidas: kiek išleisti ir kaip išsirinkti tobulą dovaną

  Jei gavote pakvietimą į vestuves, vadinasi, tikrai sukate galvą ne tik dėl to, kuo puošitės, bet ir ką reikės dovanoti jauniesiems, tiesa?

  Vestuvių dovanos išrinkimas gali būti išties nelengva užduotis, nes teks pasverti ir apgalvoti daugelį dalykų ir įvertinti savo biudžetą, todėl tikimės, kad šis mūsų paruoštas vestuvių dovanų gidas suteiks gaires ir padės lengviau priimti sprendimą, kiek pinigų skirti ir kaip išrinkti tobulą dovaną jaunavedžiams. Juk taip norėtųsi, kad išrinkta dovana ne tik pradžiugintų naujai susituokusią porą, bet ir taptų prasmingu bei įsimintinu simboliu jų bendro gyvenimo pradžiai.

  Kiek pinigų skirti vestuvinei dovanai?

  Nėra vienos taisyklės visiems atvejams, kokio dydžio sumą derėtų išleisti jaunųjų dovanai. Vestuvinei dovanai skiriama suma gali skirtis, priklausomai nuo jūsų santykių su jaunavedžiais, vestuvių vietos ir šventės pobūdžio ir, žinoma, jūsų asmeninių finansinių galimybių. Pasidalinsime keletu patarimų, kurie galbūt pravers sprendžiant, kokio dydžio sumą skirti jaunųjų dovanai.

  Jei priklausote šeimos narių ar labai artimų draugų ratui ir į vestuves einate dviese, jaunųjų dovanai galima skirti nuo 150 iki 300 eurų. Ši suma parodys jūsų artimą santykį su jaunavedžiais ir pravers jauniesiems žengiant į naują gyvenimo etapą. Jei nenorite dovanoti grynųjų pinigų, nuostabiai tiks ir bilietai kelionei, meno kūrinys, autorinis papuošalas, prabangios grožio ar sveikatos procedūros dviem.

  Jei jaunieji yra geri draugai, vestuvinei dovanai dažniausiai skiriama nuo 75 iki 150 eurų. Tai nemaža suma, kuri parodo jūsų palaikymą ir džiaugsmą tokią svarbią jauniesiems dieną. Šią sumą galite dovanoti vokelyje arba išleisti ją unikaliems namų dekoravimo elementams ar sidabrinių stalo įrankių komplektui, kuris tarnaus ilgai, o su laiku galbūt bus perduotas ir ateinančiai kartai.

  Jei į vestuves esate pakviesti kaip pažįstami ar bendradarbiai, tinkama suma galėtų būti nuo 50 iki 100 eurų. Tai gana simbolinė pinigų suma, tačiau ji parodo jūsų pagarbą, dėmesį ir geranoriškumą. Jei nenorite šios sumos dovanoti pinigais, galite nupirkti kolekcinio tauraus gėrimo butelį ar įdomiai supakuotą dovanų kortelę.

  Vestuvių vieta ir šventės pobūdis taip pat įpareigoja. Vienos vertės dovana tiks, jei vestuvės vyks kaimo sodyboje ar kukliame furšete ir visai kita - jei būsite pakviesti į prabangų restoraną su nakvyne ir pusryčiais viešbutyje. Tokiu atveju vestuvinės dovanos dydį reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į išlaidų lygį.

  Kaip išsirinkti tobulą vestuvių dovaną?

  Čia galioja auksinė taisyklė - rinkdami vestuvių dovaną, galvokite ne apie save, o apie jaunuosius: atsižvelkite į jaunavedžių pomėgius, gyvenimo būdą, jų turimus hobius ir poreikius. Žemiau pasidalinsime keletu idėjų.

  Kas labiausiai palengvina vestuvinės dovanos paieškas, tai – iš jaunųjų gautas pageidavimų sąrašas. Daugelis porų prieš vestuves sudaro savo pageidavimų ir norų sąrašą, kuriame nurodo, kokių dovanų norėtų gauti, kartais pateikdami net ir jų įsigijimo vietą. Tai paprasčiausias būdas užtikrinti, kad gauta dovana bus itin laukiama ir naudinga. Jei tokio sąrašo nėra, visada galite pasiteirauti būsimų jaunavedžių ar jiems  artimų žmonių, koks daiktas, pramoga ar paslaugos juos labiausiai pradžiugintų.

  Suasmenintos dovanos, tokios kaip graviruotos taurės, pagalvės su nuotraukomis ar teminiai užrašai su poros vardais yra ir unikalios, ir asmeniškos, todėl jaunavedžiams ilgai primins jų ypatingą dieną. Prie asmeninių dovanų taip pat galima priskirti rankų darbo kūrinius, specialiai tai progai nutapytą paveikslą ar užsakytą meno kompoziciją.

  Jaudinančios arba prabangios patirtys. Jei abu jaunieji yra azartiški, mėgsta nuotykius ir iššūkius, tokiai porai tikrai tiks aktyvių pramogų čekiai. Paširdžius kutenančios patirtys ne tik paliks neišdildomą įspūdį, bet ir dar labiau sustiprins poros santykius, komandinę šeimos dvasią. O tie, kam artimesnė romantika ir jaukumas, apsidžiaugs gavę romantišką vakarienę, nakvynę prabangiame viešbutyje ar savaitgalio poilsį SPA centre. Tai leis porai atsipalaiduoti ir kartu mėgautis maloniai leidžiamu laiku.

  Jei žinote, kad būsima šeima kuriasi naujus namus, galite padovanoti stilingą namų dekorą, pavyzdžiui, meno kūrinius, žvakides, porcelianinius dirbinius ir kitus interjero elementus. Dovanojant tokius daiktus, vertėtų kartu pridėti ir čekį, kad esant poreikiui, daiktą būtų galima pakeisti arba grąžinti, jei kartais jis nederėtų prie interjero stiliaus.

  Jei esate šeimos narys ar artimas bičiulis, dovanoti tinka ir kokybiškus virtuvės reikmenis, pavyzdžiui, modernų virtuvinį kombainą, kavos aparatą ar sulčiaspaudę. Tai bus praktiška ir kasdien naudojama dovana. Tik prieš perkant svarbu įsitikinti, kad toks daiktas jaunavedžiams tikrai pravers buityje ir prisidės prie malonių maisto gaminimo kartu akimirkų.

  O visais tais atvejais, kai nežinote arba negalite apsispręsti, ką dovanoti, visada tiks finansinė parama. Tokią dovaną gavusi pora galės išleisti pinigus pagal savo poreikius: medaus mėnesiui, namų įrengimui ar pramogoms. Būkite kūrybingi, neapsiribokite pinigų įdėjimu į vokelį! Jį drąsiai galite pakeisti originalesniu sprendimu, pavyzdžiui, visą dovanai skirtą sumą iškeisti į monetas ir padovanoti pilną taupyklę ar „aukso puodą“ arba pasirūpinti smulkesnėmis kupiūromis ir mažomis krūvelėmis sudėti jas į miniatiūrinį seifą.

  Dar keletas patarimų

  1. Jei pora yra pateikusi pageidavimų sąrašą, parodykite pagarbą ir dovanas stenkitės rinktis atsižvelgdami į jų norus. Tai padės išvengti nereikalingų daiktų ar pasikartojančių dovanų.
  2. Personalizuotos dovanos visada suteikia papildomą emocinę vertę. Tai parodo jūsų asmeninį dėmesį, rūpestį, jautrumą ir patvirtina jūsų artimą tarpusavio ryšį.
  3. Ne kiekis, o kokybė. Visada verčiau rinkitės kiek mažesnę, bet tikrai aukštos kokybės dovaną. Kokybiška dovana ilgiau išliks ir bus labiau vertinama.
  4. Rinkdami dovaną, skirkite jai laiko ir nuoširdžiai pagalvokite apie tuos, kuriems ją įteiksite. Prie dovanos pridėtas ranka rašytas atvirukas ar asmeninis palinkėjimas, mėgstama poezijos eilutė ir atviras laiškas suteiks jūsų dovanai išskirtinę emociją ir šildys dėmesiu.

  Renkantis vestuvių dovaną, svarbiausia, kad ji būtų nuoširdi ir atspindėtų jūsų džiaugsmą dėl jauniesiems svarbios dienos. Gerai apgalvota ir su meile išrinkta dovana bus ne tik jūsų dėmesio ir pagarbos ženklas, bet ir malonus prisiminimas jaunavedžių bendro gyvenimo kelyje.