Kaip išrinkti tobulą dovaną pirmos komunijos proga: patarimai tėvams ir artimiesiems

 • Kaip išrinkti tobulą dovaną pirmos komunijos proga: patarimai tėvams ir artimiesiems

  Pirmosios Komunijos sakramentas yra ypatinga diena, kurios vaikai laukia su iš jaudulio virpančia širdele. Ši šventė simbolizuoja svarbų žingsnį tikėjimo kelyje ir savotiškai pratęsia tai, kas buvo pradėta Krikšto dieną.

  Todėl ir dovana tokią nepaprastą dieną turėtų būti ne tik graži, bet ir prasminga. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų ir idėjų, kaip išrinkti tobulą dovaną Pirmosios Komunijos proga.

  Kas svarbiausia renkantis dovaną?

  Pirmosios Komunijos dovanos, sveikinimai ir palinkėjimai turėtų atspindėti religinį šios šventės aspektą. Jei esate vaiko krikšto tėveliai, išties tiktų dovanoti kasdienio tikėjimo praktikoje naudojamus dalykus: rožinį (rožančių), maldaknygę, Šventąjį Raštą, škaplierių. Tokios religinės dovanos ne tik įprasmins Pirmosios Komunijos sakramento šventę, bet ir liks vaikui brangiu prisiminimu ar net taps savotišku ritualu. Pavyzdžiui, dovanojant Šventąjį Raštą, vaiką galima įpareigoti per sekmadienio šeimos pietus paskaityti jo ištrauką.

  Ką dovanoti Pirmosios Komunijos proga?

  Pirmoji Komunija nėra gimtadienis, todėl dovana turėtų būti labiau simbolinė, susijusi su pačiu sakramentu, nei praktinė. Čia galioja auksinė taisyklė - verčiau rinktis nedidelį kokybišką daiktą, pavyzdžiui, sidabrinį kryželį, vardinį medalioną su vaiko globojančio šventojo atvaizdu ir pan., nei daug mažų, pigesnių, tačiau tikrosios vertės neturinčių dovanėlių.

  Paprastai vaikai Pirmosios Komunijos sakramentą priima būdami 9-11 metų, todėl renkant dovaną, derėtų atsižvelgti į vaiko amžių.

  Pirmosios Komunijos dovanai tinka subtilus sidabrinis papuošalas – kryželis, nedideli auskariukai, apyrankė su inkrustuotu brangiu akmenuku.

  Jei iš anksto pasirūpinsite šventės fotografu, turėsite kokybiškų nuotraukų su užfiksuotomis Pirmosios Komunijos akimirkomis. Šias nuotraukas galėsite sudėti į fotoknygą, su asmeniniais palinkėjimais ar ištraukomis iš Šventojo Rašto.  Žinoma, šios dovanos teks luktelti, tačiau ji neabejotinai liks brangiu prisiminimu visam vaiko gyvenimui.

  Jei norite ugdyti estetinį vaiko skonį, galite padovanoti meno kūrinį arba paveikslą. Jis gali būti susijęs su religine tematika, pavyzdžiui, vaizduojantis vaiką globojantį šventąjį, Angelo Sargo statulėlė ir pan. Tai gali būti ir jūsų rankų darbo, ir profesionalo kurtas darbas. Meno kūrinys ne tik papuoš vaiko kambarį, bet ir palaikys jo dvasingumą bei įkvėps kūrybingumui.

  Jei yra kokių nors šeimos relikvijų, kurios turi didelę dvasinę ir istorinę vertę, Pirmoji Komunija yra puiki proga perduoti jas vaikui. Tai gali būti sena maldaknygė, iš kartos į kartą perduodamas šeimos kryželis ar kitas religinis simbolis.

  Jei vaiko šeima gyvena nuosavame name ar turi sodybą, galite padovanoti su vaiko gimimo metais susijusį augalą ar medį, kuris stiebsis, augs ir bręs kartu su vaiku.

  Žinoma, visada galima rinktis ir praktišką dovaną, pavyzdžiui, išmanųjį laikrodį, rašiklį su išgraviruotu vaiko vardu ar kitą asmeninį daiktą, kuriuo vaikas džiaugsis ir galės naudoti kasdien.

  Kad ir ką nuspręstumėte dovanoti, suteikite savo dovanoms individualumo ir asmeniškumo: jei yra galimybė, išgraviruokite vaiko vardą ir Pirmosios Komunijos datą.

  Kaip supakuoti Pirmosios Komunijos dovaną?

  Nepatingėkite skirti dėmesio detalėms. Pirmosios Komunijos sakramentui ypač tinka balta spalva, kuri simbolizuoja tyrumą ir šventiškumą. Supakuokite savo dovaną į baltą dovanų popierių, papuoškite auksinėmis ar sidabrinėmis detalėmis, pasirūpinkite baltu gėlės žiedu.

  Ranka rašytas sveikinimo atvirukas jūsų dovanai suteiks dar daugiau asmeniškumo ir šilumos. Jei su Pirmosios Komunijos sakramentą priimančiu vaiku jus sieja artimas ryšys, rašydami sveikinimą ar palinkėjimą, įtraukite keletą žodžius apie šventės prasmę ir svarbą, išreikškite savo paties džiaugsmą būti kartu su vaiku šią ypatingą jam dieną.

  Kada geriausias laikas įteikti dovaną?

  Tiek prieš ceremoniją, tiek jos metu išlaikykite susikaupimą ir mėgaukitės Pirmosios Komunijos sakralumu, o dovaną vaikui įteikite išėjus iš bažnyčios arba jau sugrįžus namo, ypač, jei tai proga rengiami šventiniai pietūs.

  Renkant dovaną Pirmosios Komunijos proga, svarbu atsižvelgti į šio sakramento prasmę ir simboliką. Dovana turėtų būti prasminga, ilgalaikė ir atspindinti jūsų meilę bei pagarbą vaikui. Nuoširdžiai apgalvota ir su meile išrinkta dovana bus ne tik malonus prisiminimas, bet ir dvasinė parama vaiko tikėjimo kelyje.