Kaip išrinkti dovaną pirmos komunijos proga: patarimai ir idėjos

 • Kaip išrinkti dovaną pirmos komunijos proga: patarimai ir idėjos

  Pirmosios Komunijos šventė yra ypatinga proga, viena iš pirmųjų religinių švenčių vaiko gyvenime, kurią jis pats sąmoningai suvokia ir kuriai iš anksto ruošiasi.

  Todėl ieškant dovanos šiai progai, svarbu ne tik pradžiuginti šventąjį sakramentą priėmusį vaiką, bet ir atsižvelgti į šios šventės simbolinę prasmę ir reikšmę.

  Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais ir idėjomis, kurios padės išrinkti tinkamą dovaną pirmosios komunijos proga.

  Religinės dovanos

  Klasikinis ir religinę šventės simboliką įprasminantis pasirinkimas – kryželiai, rožiniai, šventųjų paveikslėliai, asmeninė Biblija.

  Subtili grandinėlė su kryželiu ar rožinis yra puiki dovana, simbolizuojanti tikėjimą ir šventumą. Šias dovanas galima dovanoti ir prieš pat Pirmąją Komuniją, nes tai vieni iš būtinų atributų, naudojamų bažnyčioje ceremonijos metu.

  Šventųjų paveikslėliai ar ikonėlės, simbolizuojančios vaiko krikšto vardą, gali tapti savotiška apsauga ir gražiu prisiminimu apie šią ypatingą dieną.

  Ilgaamžis ir prasmingas suvenyras - Biblija, maldaknygė ar grožinė literatūros knyga tikėjimo tematika su asmenine dedikacija.

  Personalizuotos dovanos

  Iš anksto apgalvotos, taikliai parinktos ir individualizuotos dovanos parodo, kad dovanotojas skyrė laiko ir pastangų, galvodamas apie vaiką ir ieškodamas jam ypatingos dovanos.

  Miela ir ilgaamžė dovana - apyrankė ar pakabukas su išgraviruotais vaiko inicialais ir Pirmosios Komunijos data.

  Jei vaiką, kurį sveikinsite, pažįstate artimiau, puiki ir išties brangi dovana bus jo nuotraukų albumas, kuriame galite sudėti gražiausias vaiko nuotraukas nuo pat kūdikystės iki šios dienos, palikdami vietos ir Pirmosios Komunijos nuotraukoms.

  Graviruoti rašikliai, raktų pakabukai, personalizuoti knygų žymekliai su gražia citata ar palinkėjimu – prasminga ir ne vienerius metus tarnausianti dovana.

  Praktinės dovanos

  Jei jums arčiau prie širdies praktinės dovanos, galima dovanoti ir tokias, svarbu, kad išrinkta dovana parodytumėte savo dėmesį ir artumą. Tai gali būti:

  Įdomaus dizaino ir žaismingi vaikiški, šiuolaikiniai išmanieji ar elegantiški klasikiniai laikrodžiai, kurie tarnaus ir vaiką džiugins ne vienerius metus.

  Dovanų kuponai knygoms, pramogoms, stalo žaidimams ar drabužiams – leis vaikui pačiam pasirinkti tai, kas jam patinka labiausiai. Taip pat tinka ir bilietai į pramogų parkus, zoologijos sodus ar kitas įdomias vietas, kur kartu su vaiku galėsite patirti naujų įspūdžių.

  Gražiai dekoruotos taupyklės taip pat yra puiki dovana, simbolizuojanti finansinę atsakomybę ir skatinanti taupymo įpročius.

  Rankų darbo dovanos

  Pačių rankomis pagamintos dovanos ir suvenyrai yra ypač mielos ir brangios, nes jos yra vienetinės ir originalios bei parodo ypatingą dovanotojo rūpestį, joms skirtą laiką ir pastangas. Štai keletas įdomesnių idėjų:

  Specialiai šiai progai sukurti ir pagaminti unikalūs rankų darbo papuošalai: auskarai, apyrankės, vėriniai ar žiedelis, kurie džiugins vaiką ir per kitas progas.

  Namuose iškeptas, gražiai supakuotas ir originaliai su vaiko vardu ir šventės simbolika dekoruotas tortas, papuošti sausainiai ar kiti skanėstai padės sukurti šventinę nuotaiką ir palepins skonio receptorius.

  Galbūt esate talentingas menininkas ar rašytojas? Tokiu atveju vaikui galite padovanoti savo sukurtą paveikslą ar kitą meno kūrinį, specialiai apie vaiko gyvenimą parašytą knygą.  Tokia dovana bus išties brangi visomis prasmėmis.

  Tobulėjimą skatinančios dovanos

  Dar vienas puikus pasirinkimas - dovanos, kurios augina vaiko žingeidumą, kūrybiškumą ir asmeninį tobulėjimą.

  Įvairios knygos, kurios skatins vaiko smalsumą ir žinių siekimą ir žurnalų ar knygų klubų prenumeratos, dovanojančios džiaugsmą ištisus metus.

  Įvairūs mokymosi rinkiniai, skirti pažinti gamtą, mokslą ar meną, padės ugdyti vaiko kūrybiškumą ir didins žinių bagažą.

  Stalo žaidimai, kurie tikrai praskaidrins šeimos vakarus, lavins vaiko azartą ir tikslo siekimą.

  Laikas – brangiausia dovana

  Jei norite tikrai išsiskirti ir padovanoti absoliučiai unikalią dovaną, skirkite vaikui savo laiką ir dėmesį. Suorganizuokite kelionę į užsienį ar surenkite šeimos išvyką į įdomią vietą, kur visi kartu galėsite praleisti laiką ir patirti naujų įspūdžių.

  Pirmosios Komunijos dovanos turėtų būti prasmingos ir įsimintinos, atspindinčios šios ypatingos šventės svarbą. Nesvarbu, ar pasirinksite religinę, personalizuotą, praktišką ar unikalią dovaną, svarbiausia yra parodyti savo dėmesį ir meilę vaikui, nuoširdžiai dalinantis su juo šia ypatinga jo gyvenimo akimirka.