Dovanų pakavimo popieriaus pasirinkimas

 • Dovanų pakavimo popieriaus pasirinkimas

  Dovanų pakavimo popieriaus – tai tvirtos medžiagos popierius, skirtas apsaugoti dovanojamas dovanas nuo pažeidimų.

  Dovanų popierius pagamintas iš plonos ir tvirtos medžiagos. Su juo yra pakuojamos įvairiausios dovanos.

  Pirmą kartą dovanų pakavimo popierius buvo panaudotas senovės Kinijoje. Tuo metu piniginės dovanos buvo suvyniojamos į popierių, o stambiausias vyniojamasis popierius buvo gaminamas iš ryžių šiaudelių ir bambuko pluošto. Šiuolaikinis dovanų pakavimas atsirado XX amžiuje sukūrus dovanų pakavimo verslą. Šiuo metu mums žinoma daug pakavimo popieriaus tipų, o kiekvienoje šalyje ir kultūroje dovanos pakuojamos skirtingai. Straipsnyje aptarsime žinomiausius dovanų pakavimo popieriaus tipus, pasidalinsime patarimais padėsiančiais išsirinkti dovanų popierių ir duosime patarimų kaip teisingai supakuoti dovanas.

  Pakavimo popieriaus tipai

  • Kalėdinis dovanų popierius skirtas kalėdinėms dovanoms pakuoti. Šis popierius gali būti su įvairiausiais kalėdiniais paveiksliukais ir kitais papuošimais. Popieriaus galima įsigyti įvairiausio ilgio ir jis gali būti pagamintas iš įvairiausio popieriaus.
  • Burbulinė pakavimo plėvelė yra viena iš populiariausių priemonių dovanų pakavime, norint jas apsaugoti. Plėvelė dažniausiai gaminama iš aukštos kokybės PE plėvelės. Ji pasižymi tvirtumu, yra hermetiška, atspari plyšimams, vandeniui ir dulkėms.
  • Šilkinis pakavimo popierius skirtas dovanoms pakuoti pagerinant jos išvaizdą bei estetinį patrauklumą. Šis popierius yra tvirtas, todėl net dovaną transportuojant neturėtų kilti baimės dėl jos saugumo.

  Patarimai padėsiantys išsirinkti tinkamą pakavimo popierių

  Norint išsirinkti tinkamą pakavimo popierių specialistai rekomenduoja nepamiršti šių veiksnių:

  Medžiaga: pati medžiaga yra neatsiejama dovanos išvaizdos ir apsaugos dalis. Rekomenduojama, kad popieriaus medžiaga būtų tvirta ir mažiau linkusi plyšti aplink sunkesnius daiktus. Taip pat pravartu rinktis kuo stilingiau atrodantį dovanų pakavimo popierių.

  Dizainas: rinkdamiesi dovanų pakavimo popierių nebijokite leisti pasireikšti savo kūrybai. Yra daugybė skirtingų dizainų ir spalvų atitinkančių jūsų asmeninius ar šventės dalyvių pageidavimus.

  Kaina: už kokią pinigų sumą planuojate pirkti popierių taip pat svarbus dalykais, ypatingai tų kurių artimiausiu metu laukia ne viena šventė. Kelių ritinių ryšuliai ar apverčiamas vyniojamasis popierius gali padėti sutaupyti pinigų ir laiko.

  Proga: jei dovana skirta žmogaus gimtadieniui, manoma, kad rinksitės linksmą ir šventišką gimtadienio tematikos dovanų popierių. Jei tai iškilmingos progos dovana - išsirinkite atitinkamą šventės temą atitinkantį popierių.

  Gavėjo lytis ir amžius: galbūt nusipirkta dovana skirta mažam vaikui. Esant tokiai situacijai verta apsvarstyti galimybę pasirinkti popierių su vaiko mėgstamu TV personažu arba unikaliu ir spalvingu raštu. Jeigu dovana skirta viršininkui, geriausia būtų dovaną pakuoti į santūresnį ir elegantiškesnį dovanų popierių.

  Dovanų pakavimas – žingsnis po žingsnio

  Tinkamas dovanų pakavimas priklauso nuo to kokią dovaną pakuosite. Dovanos gali būti stačiakampės, apvalios arba cilindro formos.

  Stačiakampės dovanos pakavimas prasideda nuo popieriaus paskleidimo ir dovanos padėjimo ant jo. Padėjus dovana reikia išmatuoti tiek popieriaus, kad jis uždengtų dovanos šoną, o susidariusį popieriaus perteklių nupjauti. Nupjauti dovanų popieriaus kraštai turi būti šiek tiek pasukami ir suklijuoti iš vidaus. Viduryje susidarę kraštai turi būti sujungiami ir pritvirtinami lipnia juosta, o šonai prispaudžiami prie dėžutės ir apvyniojami trapecijos forma.

  Pakuojant apvalią dovaną pirmą ją reikia apvynioti išilgai ir užfiksuoti dovanos laisvus kampus.  Po to popierius turi būti ištraukiamas link dėžutės centro, judant iš kairiojo krašto į dešinį. Likęs neužlenktas kraštas turi būti pakišamas po kitu popieriaus kraštu. Dovanos pakavimo pabaigoje viskas pritvirtinama juostele.

  Cilindro formos dovana pakuojama iškerpant stačiakampį vyniojamo popieriaus gabalą, kuris būtų šiek tiek didesnis nei dovana. Cilindro formos dovana apvyniojama popieriumi, paliekant tokio paties dydžio tuštumas abiejose pusėse.