Dovanų pakavimo patarimai ir būdai

 • Dovanų pakavimo patarimai ir būdai

  Dovanų pakavimas – tai daugiau nei dovanų pakavimo popieriaus naudojimas dovanai supakuoti arba jos įdėjimas į dovanų maišelį.

  Dovanų pakavimas - tai puošmena padaranti dovaną ypatinga ir išskirtine. Norint, kad dovana atrodytų tinkamai,labai svarbu parinkti tinkamą dovanos pakavimo pakuotę, nes pasirinkus netinkamą galima labai pabloginti dovanos estetinį vaizdą.

  Tinkamai pasirinktas dovanos pakavimo būdas dovanos gavėjui gali sukelti daug džiaugsmo ir nekantrumo jaudulio išpakuojant dovaną.  Tai taip pat dovanos gavėjas gali pasijusti dar ypatingesniu. O netinkamai pasirinktas dovanos pakavimo būdas gali turėti priešingą efektą. Žmogui, kuris rimtai žiūri į dovanų teikimą, paskubomis supakuota dovana gali atrodyti kaip įžeidimas. Taip galite labai lengvai sugadinti žmogaus šventinę nuotaiką.

  Dovanų pakavimo priemonės

  Tam, kad dovana būtų supakuota tinkamai, neabejotinai prireiks visų dovanų pakavimo priemonių.

  • Dovanų pakavimo popieriaus. Norint sutaupyti nervų rekomenduojama nepagailėti kelių eurų ir rintis kuo geresnės kokybės pakavimo popierių. Ploni ir tvirti pakavimo popieriai ne taip lengvai plyšta ir gali būti panaudoti ne vieną kartą. Pigūs pakavimo popieriai labai lamdosi ir plyšta - dovaną pakuoti tampa labai sunku.
  • Medžiaginė juostelė. Juostelę būtų geriausia derinti prie popieriaus ir dovanos stilistikos. Geriausia rinktis atlasines, velvetines ar šilko juosteles. Kad dovanos vertė nesumažėtų, specialistai nerekomenduoja dovanoti dovanos su plastikine juostele ar kaspinu.
  • Klijavimo juostelės. Visų pamėgtos ir dažniausiai perkamos yra dvipusio lipnumo juostelės, kurių užtenka ilgam laikui. Naudojant tokio tipo juostelę dovana atrodys tvarkingai ir gražiai.
  • Aštrios žirklės - reikalingos popieriui, juostelėms kirpti. Galite įsigyti specialias dovanų pakavimo žirkles arba naudoti paprastas, didelio skirtumo nėra.

  Dovanų dekoravimo idėjos

  Kad dovanojama dovana atrodytų dar įspūdingiau galima ją dekoruoti įvairiausiais būdais. Šiame skyrelyje pasidalinsime dažniausiai pasirenkamais dovanų dekoravimo būdais.

  Kaspinai ir lankeliai. Klasikiniai aksesuarai kurie visada suteikia dovanai elegancijos ir šventinės nuotaikos yra kaspinai ir lankeliai. Juostelių bei lankelių pasirinkimas yra labai platus, todėl neabejojame, kad išsirinksite tinkamą.

  Dovanų papuošimai. Dovanų papuošimai gali būti tokie kaip: dirbtinių žiedų stiebai, juostele surišti žalumynai, dekoratyviniai vaisiai ar gyvos gėlės.

  Rožinės spalvos. Švelnios dulkėtos rožinės spalvos puikiai dera su neutraliu kraftpopieriumi kaip pagrindu arba su kitomis rožinėmis ir rožinio aukso spalvomis. Gležnos juostelės ir lankeliai džiugina dovanos gavėją, kai yra derinami su dirbtiniais žiedais arba panašios spalvos paletės lapija.

  Dažų skardinės dovanų pakuotė. Norėdami padovanoti greitą, nebrangią, bet unikalią dovanų supakuokite dovaną į tuščią, padekoruotą dažų skardinę. Šis pakavimo būdas gali būti alternatyva tradiciniam popieriniam dovanų maišeliui.

  Kaip supakuoti dovaną?

  Dovanų pakavimas – būdas dovaną paversti ypatinga ir išskirtine. Gražiai supakuotos dovanos vilioja savo išvaizda. Dovanos išsiskiria, atrodo itin skoningai ir nepriekaištingai. Kai kurias dovanas supakuoti sunkiau nei kitas. Tačiau net ir tokiu atveju verta išmokti supakuoti dovaną kaip profesionalui, todėl dalinamės patarimais, kaip tinkamai supakuoti dovaną.

  Norintiems dovaną supakuoti natūraliai rekomenduojame dovanas pakuoti rudame vyniojamame popieriuje. Popierių reiktų naudoti taip pat, kaip naudotumėte, bet kurį dovanų pakavimo popierių. Darbui su šiuo popieriumi reikės skirti kur kas daugiau laiko ir pastangų, kadangi jis tvirtesnis, storesnis ir jį sunkiau formuoti taip, kaip norime.

  Nestandartinėms formos dovanoms nepakanka popieriaus, joms reikalingos kitos dovanų pakavimo priemonės, tokios kaip dėžutė ar maišelis. Jeigu norite, kad dovana atrodytų išvaizdžiai, rekomenduojame rinktis dėžutes. Į dėžutę įdėkite nestandartinės formos dovaną, o pačią dėžutę supakuokite į dovanų popierių – tą padarysite labai nesudėtingai.