10 originalių dovanų idėjų krikštynoms: ką padovanoti mažyliui?

 • 10 originalių dovanų idėjų krikštynoms: ką padovanoti mažyliui?

  Vaiko krikštynos – neeilinė ir visai šeimai įsimintina šventė, pripildyta ypatingos prasmės ir paliekanti neišdildomą įspūdį visam gyvenimui.

  Jei ieškote originalių dovanų idėjų krikštynoms, pateikiame dešimt pasiūlymų, kurie ne tik pradžiugins ir mažylį, ir jo šeimą, bet kartu ir suteiks šiai nepaprastai šventei dar daugiau iškilmingumo.

  Dovanos krikštynoms

  1.Sidabrinis ar auksinis papuošalas su jame išgraviruotu vaiko krikšto vardu ir krikštynų data. Tai gali būti subtili grandinėlė, apyrankė ar medalionas. Taip pat galima dovanoti papuošalą su mažyčiu deimantu. Paprastai krikštijamas labai mažas vaikelis, todėl šį papuošalą jis ar ji galės nešioti paaugęs.

  2.Sidabrinis šaukštelis ar sidabrinis indelis kiaušiniui

  Vaiko inicialais papuoštas sidabrinis šaukštelis ar indelis kiaušiniui yra klasikinė ir labai elegantiška dovana, turinti ir simbolinę prasmę. Tai ilgo, laimingo, sotaus, gausa ir palaiminimais apdovanoto gyvenimo simbolis.

  3.Nuotraukų rėmelis su graviūra

  Stilingas nuotraukų rėmelis su išgraviruotu vaiko krikšto vardu ir šventės data, kuriame tėvai galės įdėti nuotrauką su gražiausia krikštynų akimirka. Vėliau krikštynų nuotrauką bus galima pakeisti vaiko pirmojo gimtadienio nuotrauka ar kitu įsimintinu įamžintu vaiko gyvenimo momentu.

  4.Fotoalbumas arba išmanusis nuotraukų rėmelis

  Gražiausius gyvenimo momentus visada stengiamės užfiksuoti nuotraukose. O kad nuotraukose užfiksuotos akimirkos neliktų saugomos tik tėvų ar svečių telefonuose, perkelkite jas į pačių sukurtą fotoalbumą, kuriame galėsite sudėti gražiausias krikštynų akimirkas ir palikti savo sveikinimus, palinkėjimus ar įkvepiančias citatas. O jei norisi modernesnio sprendimo – galite rinktis skaitmeninį nuotraukų  rėmelį, kurio atmintyje tilps ne tik krikštynų nuotraukos, bet ir vaizdo įrašai! Toks rėmelis neturi „galiojimo termino“ – jame atvaizduojamą informaciją bus galima keisti kada tik užsinorėsite!

  5.Medis arba kitas augalas

  Jei vaikelį krikštijanti šeima gyvena nuosavame name ar turi sodybą, pagal vaiko gimimo datą galite pasidomėti, kas jis yra augalų karalystėje ir padovanoti šeimai šį augalą ar medį. Tokia dovana ne tik simbolizuos vaiko dvasinį augimą ir brandą, bet ir augs kartu su vaiku. Įsivaizduojate, kokia laimė po 20-ies ar daugiau metų apkabinti už save didesnį medį?

  6.Brangių atsiminimų dėžutė

  Elegantiška, išskirtinio dizaino dėžutė gali tapti puikia vaiko gyvenimo istorijos saugotoja – joje bus galima laikyti vaiko gimimo apyrankę, krikšto rūbelius, krikšto žvakę, Pirmosios Komunijos rožančių, pirmuosius vaiko batukus, vėliau – dantukus ir kitus sielai brangius atsiminimus.

  7.Angelas ar šventojo skulptūrėlė

  Jei esate vaiko krikšto tėveliai, puikiai tiks dovanoti angelo skulptūrėlę, simbolizuojančią apsaugą bei globą, tad kartu su dovana ir jūs vaikui pasižadėsite niekada jo neapleisti, saugoti ir rūpintis. Angelą galite padovanoti kaip pakabuką, paveikslėlį arba nedidelę statulėlę. Krikšto dovanai puikiai tiks ir šventojo statulėlė. Krikšto metu kiekvienam vaikui suteikiamas konkretų šventąjį atstovaujantis krikšto vardas. Tokio globėjo skulptūrėlė primins vaikui, kas suteikia prasmę jo krikšto vardui ir kieno globėjas jis yra.

  8.Šeimos medis

  Patys savo rankomis sukurkite arba internete susiraskite genealoginio šeimos medžio šabloną, kuriame galėsite įrašyti vaiko šeimos narių istoriją. Ši dovana jau užaugusiam vaikui primins jo šaknis, giminės kilmę, vizualizuos ryšį su praeities kartomis ir kartu simbolizuos jo šeimos stiprybę bei vienybę.

  9.Nuotraukos stikle

  Jei mėgstate įdomesnius ir modernesnius dovanų sprendimus – puikiai tiks vaikelio ar visos šeimos nuotrauka, išgraviruota stikle 2D ir 3D formatu.

  10.Rankų darbo dovanos

  Tie, kas mėgsta originalumą ir natūralumą, gali patys pagaminti krikštynų dovaną -  lininius maišelius su simbolinėmis reikšmėmis ir palinkėjimais, pavyzdžiui, kruopos - sočiam gyvenimui, gabalinis cukrus - saldžiam gyvenimui, pinigėlis - turtingam gyvenimui, muilas - švariam gyvenimui, rožės žiedelis - mylimam gyvenimui ir pan.

  Kiekviena iš šių dovanų yra miela, prasminga ir brangi. Ir nors ne dovanos svarbiausia, su meile dovanotą dalyką tikrai įvertins mažylio tėvai, o vaikui paaugus ji liks brangiu prisiminimu.